top of page

After School Programı

 

   Okulu, yalnızca akademik bilgi ve beceri kazandıran bir yer olmaktan öte öğrencinin bedensel gelişimine, sosyal ve kültürel birikimine katkıda bulunan ortamların tümünü içine alan yaşam alanı olarak kabul eden Özel Yükseliş Anasınıfı, Özel Yükseliş İlkokulu, Özel Yükseliş Ortaokulu’nde, akademik başarıyı destekleyecek ve öğrencilerin okul motivasyonlarını artıracak bilimsel, sosyal, kültür-beceri, sanatsal ve sportif etkinlerden oluşan After School programı uygulanıyor.
Her ilgiye ve beceriye uygun çok sayıda nitelikli kulüpten oluşan programda Dershane-Okul işbirliği çerçevesinde ulusal sınavlara hazırlık ve ödev çalışmaları da yer alıyor.
Kulüplerin seçiminde ve takibinde online sistemin kullanıldığı After School’da yetenek ve becerilerin keşfedilmesine olanak veren bir koordinatörlük bulunuyor. Alanlarında uzman öğretmen, sanatçı ve sporculardan oluşan kulüp eğitmenlerinin yer aldığı programda kulüp etkinlikleri kapsamında okul içi ve dışı, gösteriler, organizasyonlar ve sergiler düzenleniyor.
Öğrencilerimiz After School çalışmalarıyla, akademik başarılarını arttırıyor, sosyal bağları güçlendiriyor, fiziksel ve bilimsel açıdan büyük bir gelişim sağlıyorlar.

bottom of page